Picture

Najczęściej zadawane
pytania

Chcesz otrzymać ofertę? Skontaktuj się z nami.

Jak wybrać benefity pracownicze?

Rynek pracowników sprawia, że pracodawcy są zmuszeni do aktywnej walki o tych najlepszych. Jak ich pozyskać? Pomocne mogą okazać się atrakcyjne benefity dobrze dobrane do rodzaju firmy oraz pracowników. Coraz większą popularność zyskują benefity związane z jedzeniem m.in owoce w pracy, współne śniadanie, happy hours, czy codziennie posiłki oraz lunche.

Czy wiesz, że 67% pracowników je 2 posiłki w ciągu dnia pracy? Dlatego zapewnij dostęp do zdrowych i smacznych posiłków w ramach benefitu Wirtualna Stołówka Lunchspot.

Czy w ofercie Lunchspot dostępne są również karty lunchowe?

Tak, w naszej ofercie dostępne są prepaidowe karty Lunchspot, które pracodawca może doładować dowolną kwotą dofinansowania. Pracownicy mają możliwość wygodnego płacenia kartą za jedzenie w lokalach gastronomicznych lub sklepach spożywczych.

To szczególnie wygodna opcja dla osób, które pracują zdalnie lub często jeżdzą w delegacje. Nasze karty lunchowe również są objęte ulgą ZUS na posiłki dla pracowników.

Czym jest Wirtualna Stołówka?

Wirtualna Stołówka Lunchspot zajmuje się kompleksową organizacją posiłków dla pracowników w formie benefitu pracowniczego. Lunchspot umożliwia pracownikom zamawianie codziennego lunchu lub ciepłego posiłku pracowniczego online, który może być współfinansowany lub całości finansowany przez pracodawcę. Zróżnicowani dostawcy oraz niezwykle prosty system zamawiania pozwala na skuteczne wdrożenie do firm, które posiadają zarówno pracowników biurowych, jak i fizycznych.

Dlaczego warto wprowadzić Wirtualną Stołówkę zamiast organizować posiłki samodzielnie?

Organizacja posiłków pracowniczych wymaga czasu, zaangażowania oraz często powoduje wiele stresu. Niezadowoleni pracownicy, liczne reklamacje, długie godzinach rozmów z dostawcami, problemy w terminowości dostaw, zastrzeżenia do posiłków, ograniczone menu, krótkie terminy płatności lub przedpłaty. Wirtualna Stołówka Lunchspot powstała, aby większość problemów, które towarzyszą samodzielnej organizacji wyeliminować lub ograniczyć. Dla firm, które dopiero rozważają wprowadzenie lunch benefit jest to po prostu wygoda. Korzyści ze współpracy z Lunchspot:

-Oszczędność czasu i pieniędzy
-Wygodne i proste rozliczenia oraz niezbędne raporty do rozliczenia benefitu
-Płacisz tylko za zamówione posiłki
-Odroczony termin płatności
-Jedzenie się nie marnuje, ponieważ zamawiane jest tyle posiłków, ile naprawdę potrzebujesz
-Otrzymujesz dostęp do różnorodnych posiłków w korzystnych cenach

Dlaczego warto zapewnić wyżywienie pracownikom?

Benefit żywieniowy dla pracowników jest coraz bardziej popularny, ponieważ wszyscy cenią sobie możliwość zjedzenia posiłku bez wychodzenia z miejsca pracy. Lunch benefit wyróżnia się na tle innych benefitów, ponieważ realnie może być codziennie używany przez każdego pracownika. W odróżnieniu od innych benefitów, za które pracodawcy płacą miesięcznie bez względu na ich użycie, w przypadku benefitu lunchowego pracodawca ponosi jedynie koszty za realnie zamówione posiłki.

Do której godziny można złożyć zamówienie na posiłek?

Zazwyczaj zamówienia zbierane są do godziny 10:00 w dniu dostawy. Dla wygody użytkownicy Lunchpot mogą składać zamówienia nawet z 1 tygodniowym wyprzedzeniem.

W jakich godzinach realizowane są dostawy posiłków pracowniczych?

Posiłki są dowożone do biura w ustalonych wcześniej godzinach. Dostarczamy posiłki pracownicze nawet we wczesnych godzinach porannych oraz późnych wieczornych na nocne zmiany.

Jak najkorzystniej sfinansować posiłki pracownicze?

Posiłki pracownicze w ramach dodatkowego świadczenia pozapłacowego firmy finansują najczęściej ze środków obrotowych, lub Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (ZFŚS). Posiłki mogą być finansowane w całości lub w wybranej części np: 50%. System Lunchspot jest elastyczny, dlatego umożliwia stworzenie dziennego dofinansowania do posiłku lub wirtualnego budżetu do wykorzystania na dany okres np: miesiąc. Statystki pokazują, że najlepiej sprawdza się dofinansowanie do posiłku każdego dnia niż budżet do wykorzystania na cały miesiąc. Niektóre firmy z branży logistycznej i magazynowej oferują pracownikom lunch za 1 PLN. Warto wspomnieć, że posiłki oferowane na platformie Lunchspot są nawet do 40% tańsze. Jesteśmy w stanie zapewnić tak korzystne ceny przy wysokiej jakości, ponieważ zbieramy dużą ilość posiłków dla współpracujących z nami partnerów.

Czy zamówienia z Lunchspot są objętę ulgą ZUS na posiłki pracownicze?

Tak, wprowadzając do swojej firmy Lunchspot można odliczyć ulgi ZUS oraz pozostałe ulgi ustawowe np: na posiłki BHP, ponieważ system organizacji i rozliczeń posiłków Lunchspot gwarantuje, że pracownicy mogą dofinansowanie wykorzystać tylko na posiłki. Zalecamy, aby wybrać taki system benefitowy związany z posiłkami, który daje gwarancję wykorzystania dofinansowania tylko na posiłki. W przeciwnym razie może się okazać, że nie będzie mogli skorzystać z ustawowych ulg przy niektórych kartach przedpłaconych, voucherach lub bonach żywieniowych, co powoduje wyższe koszty.

Czy w Lunchspot dostępne są posiłki regeneracyjne/profilaktyczne?

Tak, zapewniamy atrakcyjne cenowo posiłki regeneracyjne oraz posiłki profilaktyczne zgodne z wymogami BHP i przepisami.

W jakich miastach dostępna jest Wirtualna Stołówka Lunchspot

Wirtualna Stołówka Lunchspot dostępna jest w całej Polsce. Również w małych miejscowościach.

Ile kosztuje Wirtualna Stołówka?

Wdrożenie Wirtualnej Stołówki Lunchspot jest całkowicie darmowe i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami. Realne koszty, które ponosi firma to wartość zamówionych posiłków.

Czy w ofercie Lunchspot dostępne są tylko dania obiadowe?

Lunchspot oferuje firmom i ich pracownikom różne rodzaje dań. Oprócz obiadów dostępne są również zupy, sałatki, kanapki, desery i napoje.

Kto przygotowuje jedzenie dostarczane przez Lunchspot?

Jedzenie jest przygotowywane przez współpracujące z Lunchspot lokalne restauracje oraz firmy cateringowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostosować usługę do potrzeb i preferencji każdej firmy.

Jak mogę zapewnić benefit żywieniowy pracownikom pracującym zdalnie lub w terenie?

W tym celu stworzyliśmy karty przedpłacone Lunchspot. Pracodawca może doładować je odpowiednią kwotą, a pracownik opłacić za pomocą kart jedzenie zakupione w dowolnym lokalu gastronomicznym lub w sklepie spożywczym.

Część pracwoników w naszej firmie nie może mieć przy sogie smarftona lub komputera w czasie pracy. Czy jest sposób, by mogli zamawiać posiłki z Lunchspot?

Na życzenie możemy zainstalować w Twojej firmie Lunchkiosk — innowacyjne urządzenie pozwalające szybko i łatwo zamawiać posiłki bez komputera lub smartfona.